Pello RN 5 & 3/6, 9

Kategoria Artikkelit

BEST IN SHOW LAUANTAI 2.3.2019
Tuomari Tast Harry
  1. dalmatiankoira

Botnicus Everything You Want, om. Nordmark Lina

  2. karjalankarhukoira Temppeliharjun Laku, om. Koskenniemi Vesa
 
Paras veteraani
Tuomari Poletaeva Irina
  1. siperianhusky Jääsilmän Flower, om. Miettinen Toni
  2. cairnterrieri No Copyright I'm Fortune, om. Eklund Pia
  3. suomenlapinkoira Kivimarjan Suopunkityttö, om. Ollila Maiju
  4. karjalankarhukoira Rohmoivan Tuisku, om. Ahola Maija
 
Paras kasvattajaryhmä
Tuomari Poletaeva Irina
  1. suomenajokoira Ruskametsän, Ekonoja Markku
  2. siperianhusky North Eye's, Ryytty Viktoria & Tiensuu Daniel
  3. englanninkääpiöterrieri Great Bernina's, Suoniemi Anne-Mari
 
Ryhmän parhaat
FCI 3/6 - Terrierit/Ajavat ja jäljestävät koirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
  1. dalmatiankoira Botnicus Everything You Want, om. Nordmark Lina
  2. vehnäterrieri Vehnäpellon Jaettu Ilo, om. Päivinen Katja & Päivinen Hannele
  3. dandiedinmontinterrieri Danchester's U La La, om. Jussila Iina & Tuomenoksa Hanne
  4. basset hound Zhenavi Arnis De Luxe, om. Kilpinen Piia
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Putkonen Juha
  1. karjalankarhukoira Temppeliharjun Laku, om. Koskenniemi Vesa
  2. saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit Popponian Doreen, om. Åman Sari
  3. lapinporokoira Jahkkas Gramma, om. Ollila Seija
  4. saksanpystykorva, pomeranian Nicoret's Miss Goldilocks, om. Häkkilä Heidi & Jääskeläinen Sari
BEST IN SHOW SUNNUNTAI 3.3.2019
Tuomari Poletaeva Irina
  1. suomenpystykorva

Kekkeruusin Vellamo, om. Ala-Iso Perttu

  2. cavalier kingcharlesinspanieli Cisosan Magic Monet, om. Peltokorpi Piia & Leinonen Arto
 
Paras veteraani
Tuomari Tast Harry
  1. phalène Noble Nadirs Oliver, om. Kangas Kaisa & Kangas Leena
  2. lapinporokoira Iresa Wanda, om. Häätylä Taija
  3. chihuahua, pitkäkarvainen Nikoli's Irish Gold, om. Viertonen Tuula
  4. karjalankarhukoira Rohmoivan Tuisku, om. Ahola Maija
 
Paras kasvattajaryhmä
Tuomari Tast Harry
  1. phalène Chaplin Line's, Kangas Kaisa & Kangas Leena
  2. siperianhusky North Eye's, Ryytty Viktoria & Tiensuu Daniel
  3. islanninlammaskoira Rekikelin, Turpeinen Sirpa
  4. coton de tuléar Chanceux, Tuominen Sade-Maria
 

 

Ryhmän parhaat sunnuntai 3.3.2019
FCI 5 - Pystykorvat ja alkukantaiset koirat
Tuomari Teini Pekka
  1. suomenpystykorva Kekkeruusin Vellamo, om. Ala-Iso Perttu
  2. jämtlanninpystykorva Batucanin Van Halen, om. Mustonen Tuija & Mustonen Kari
  3. siperianhusky North Eye's Sareks Heart, om. Ryytty Viktoria
  4. suomenlapinkoira Savumerkin Son Rohki Hyä, om. Smirnoff Paula & Tuutijärvi Jukka
FCI 9 - Seurakoirat ja kääpiökoirat
Tuomari Aaltonen Pirjo
  1. cavalier kingcharlesinspanieli Cisosan Magic Monet, om. Peltokorpi Piia & Leinonen Arto
  2. mopsi Royalgrowl Glam Slam, om. Liikanen Henna & Liikanen Toni
  3. phalène Noble Nadirs Oliver, om. Kangas Kaisa & Kangas Leena
  4. coton de tuléar Chanceux Nouvelle Venue Nemesis, om. Tuominen Sade-Maria & Poutanen Janica

 Kuvat: Suvi Ratavaara